Bankokas.lt

Kuomet Tailando sostinės triukšmas ir mieste vyraujantis chaosas pradeda varginti ir norisi pakeisti aplinką, galima leistis į dienos išvyką iš Bankoko, nes aplink Bankoką galima rasti daugybę vaizdingų vietų, kurias pasiekti neprireiks daug laiko ir dar tą pačią dieną bus galima grįžti atgal į savo viešbutį.

Dienos išvykos iš Bankoko

Pačios populiariausios dienos išvykos iš Bankoko yra:

Ajutaja

Ajutaja yra senoji Siamo (senasis Tailando pavadinimas) sostinė. Miestas savo laiku buvo turtingiausias ir didžiausias šalyje, iki jį sunaikinant Birmiečiams. Ajutaja įsikūrusi saloje, apsuptoje trijų upių. Ajutajos istorinis parkas yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame galima rasti vis dar stovinčias šventyklas, rūmus ir kitus vis dar gerai išsilaikiusius pastatus. Jei domina istorija ir architektūra, tai yra puiki vieta praleisti dieną ištrūkus iš Bankoko.

Eravano Nacionalinis Parkas

Įsikūręs netoliese Kančanaburio, Eravano nacionalinis parkas yra didelis saugomas gamtos rezervatas, geriausiai žinomas dėl savo įspūdingojo septynių pakopų Eravano krioklio, kuris laikomas vienu iš gražiausių krioklių Tailande.

Amphawa plaukiojantis turgus

Amphawa plaukiojantis turgus yra vienas iš didžiausių ir seniausių plaukiojančių turgų Tailande. Turgus randasi Samut Songkhram provincijoje, tik 70 kilometrų į pietvakarius nuo Bankoko, o kelionė iš Tailando sostinės iki šio plaukiojančio turgaus trunka apie 1,5 valandos. Jei Bankoko apylinkėse svečiuositės savaitgalį, pasistenkite vieną vakarą ištrūkti iš miesto ir aplankyti Amphawa plaukiojantį turgų.

Maeklong geležinkelio turgus

Maeklong geležinkelio turgus yra unikalus turgus, vykstantis tiesiog ant naudojamų geležinkelio bėgių, greta geležinkelio stoties Meklonge, nedideliame mieste Samut Songkhram provincijoje, apie 70 kilometrų į pietus nuo Bankoko. Vaizdas, kuomet prekeiviai suskleidžia savo skėčius ir atlaisvina kelią traukiniui patraukdami savo prekes nuo geležinkelio bėgio prieš pat traukiniui atvažiuojant, tikrai įspūdingas. Svečiuojantis Bankoke tokios patirties tikrai verta nepraleisti.

Lopburis

Lopburis yra didelę khmerų įtaką patyręs miestas, kuriame vis dar egzistuoja daugybė khmerų šventyklų griuvėsių. Šiandien miestas yra žinomas dėl didelės beždžionių populiacijos. Čia galite rasti daugybę jų, apsistojusių Prang Sam Yot khmerų šventykloje arba tiesiog leidžiančių laiką Lopburio gatvėse.