Bankokas.lt

Nors taksi Bankoke ir nėra brangūs, o ir rasti juos labai paprasta, naudojantis viešuoju transportu kelionėms po Bankoką galima keliauti ne tik pigiau, bet ir greičiau, jei tik naudositės Bankoko metro sistemomis.

Bankoko metro sistemos

Bankoke yra trys metro sistemos:

  • BTS - viršžeminis traukinys (SkyTrain)
  • MRT - požeminis traukinys (metro)
  • Airport Rail Link - traukinys, jungiantis oro uostą su miestu

Naudojantis metro sistemomis galima labai patogiai keliauti po Bankoką, kadangi visos šios trys sistemos yra patogiai sujungtos tarpusavyje, o tai daro jas ypatingai naudingas, norint išvengti transporto kamščių Tailando sostinės gatvėse. Bankoko metro sistemos yra patikimos ir jomis nėra sudėtinga naudotis, o vienintelis trūkumas tas, kad jos visos turi atskiras bilietų sistemas, todėl bendro bilieto kelionei įsigyti negalėsite.

BTS

Bankoko BTS yra vienas iš patogiausių būdų keliauti po Bankoką, nes tai padeda išvengti chaotiško eismo ir dažnai susidarančių kamščių Tailando sostinėje. BTS sistema jungia centrinį Bankoką su kitomis svarbiomis miesto sritimis, todėl šis transportas labai naudingas keliaujant po Bankoką.

MRT

Bankoko MRT (metro) yra dar viena Tailando sostinės viešojo transporto sistemos dalis. Pasinaudojant jungtimis su kitomis šio miesto metro sistemomis, MRT yra itin patogus būdas keliauti po Bankoką. MRT jungia centrinį Bankoką su kitomis svarbiomis miesto sritimis, todėl yra labai naudinga apžiūrinėjant Bankoko įžymias vietas.

Airport Rail Link

Airport Rail Link yra Bankoko metro sistema, jungianti pagrindinį Bankoko oro uostą su miesto centru. Kelionė Airport Rail Link traukiniu yra pigiausias ir paprasčiausias būdas, norint nusigauti į Bankoko centrą iš Suvarnabhumi oro uosto.

Jungtys tarp sistemų

Airport Rail Link patogiai jungiasi su MRT per Makkasan stotį ir su BTS per Phaya Thai stotį.

BTS kelios vietose jungiasi su MRT:

  • BTS Asok stotis - MRT Sukhumvit stotis
  • BTS Sala Daeng stotis - MRT Silom stotis
  • BTS Mo Chit stotis - MRT Chatuchak Park stotis

Darbo laikas

Visos trys metro sistemos veikia kasdien nuo 06:00 iki vidurnakčio.