Bankokas.lt

Bankoke yra daugiau nei 400 budistų šventyklų, dar vadinamų "Wat". Pačios gražiausios iš jų, kurias būtina pamatyti svečiuojantis Bankoke yra Wat Phra Kaew, Wat Pho, Wat Arun, Wat Saket ir Wat Traimit.

Šventyklos Bankoke

Wat Phra Kaew arba Smaragdinio Budos šventykla - svarbiausia ir švenčiausia budistų šventykla Tailande. Šventykla įsikūrusi Didžiųjų Rūmų komplekso teritorijoje. Smaragdinis Buda, labiausiai Tailande garbinama Budos statula, yra saugoma šioje šventykloje. Statula yra tik apie 2 pėdų aukščio ir yra iškalta iš vientiso nefrito bloko.

Wat Pho, taip pat žinoma kaip Gulinčio Budos šventykla, įsikūrusi istoriniame Bankoko centre, šiek tiek į pietus nuo Didžiųjų rūmų. Šventykla yra garsi savo didžiule auksu padengta 46 metrų ilgio Gulinčio Budos statula. Wat Pho šventykloje taip pat saugomas didžiausias skaičius Budos statulų visame Tailande. Šventykla yra žinoma kaip tradicinio tajų masažo gimimo vieta.

Wat Arun, arba Aušros šventykla, - budistų šventykla, esanti vakariniame Čao Praja upės krante, priešais Wat Pho. Dėl savo neįprastos išvaizdos ir vietos paupyje, Wat Arun yra ne tik viena nuostabiausių šventyklų Bankoke, bet ir vienas iš žinomiausių sostinės bei viso Tailando objektų.

Wat Saket, arba Auksinio kalno šventykla, yra budistų šventykla Bankoke, įsikūrusi netoliese istorinio karališkojo miesto. Šventykla garsėja savo Auksiniu kalnu ir jo viršūnėje stūksančia auksine stupa, nuo kurios atsiveria nuostabūs Bankoko vaizdai.

Wat Traimit, arba Auksinio Budos šventykla, yra budistų šventykla, įsikūrusi Bankoko Kinų kvartale, netoliese Hualampong geležinkelio stoties. Ši šventykla garsėja joje saugoma didžiule auksine Budos statula, kuri yra pagaminta iš 5,5 tonos gryno aukso ir yra didžiausia gryno aukso Budos statula visame pasaulyje.

Patarimai

Daugiau apie šias ir kitas Bankoko šventyklas skaitykite čia: Įspūdingiausios budistų šventyklos Bankoke.

Planuodami apsilankyti Bankoko budistų šventyklose, perskaitykite: Lankymosi Tailando šventyklose etiketas.